• RestoraTÜRK

  • "Mimari, insan ile varlık arasındaki ilişkiyi düzenleyen disiplindir."

  • Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder... Turgut Cansever

  • RestoraTÜRK

Copyright 2022 - Custom text here

The Archaeology Channel

Arcchannel grubu; kar gözetmeyen, bağımsız, eğitim ve araştırma işleri ile uğraşan fedakâr bir arkeoloji enstitüsü...


Arkeolojik kalıntılara verilen zararlar hızla artmakta fakat korumalar yetersiz kalmakta olduğundan, daha etkin bir mücadele için modern iletişim yollarının kullanılmasını arzu ediyorlar.

Arkeolojik alanları korumak için kamunun ve özel sektörün harcadığı milyon dolarlara rağmen hazırlanan raporlar doğru düzgün kimseye ulaşmıyor ve istenen bilinçlenme sağlanamıyor. Bu bilgilerin kendisine ulaştığı yetkililer hiçbir girişimde bulunmuyor.

TAC arkeolojik kalıntıların durumunun yeterince gündeme gelmemesinden muzdarip oldukları için böyle bir organizasyona yönelmiştir.

Bu sene sekizincisini düzenleyecekleri film ve video festivaline Türkiyeden de iki arkeoloji ve restorasyon videosu katılmakta. RestoraTÜRK anasayfasının her iki yanında görebileceğiniz videolar festivalde yayınlanan videolardır.

Misyonları:

Geçmişte yaşamış insanların hayat tarzları ve biçimleri hakkında bilimsel veriler toplamak ve bunları kamu yetkililerinin dikkatine sunmak.

Bir tür olarak geçmişten bugüne gelişimizi ortaya çıkarmak ve geçmişte yapılan hataları gelecekte de yapmamak için bilinçlenmek.

TAC arkeolojik araştırma yapmak ve elde ettikleri sonuçları diğer bilimlerin istifadesine sunmak arzusunu duyan bir organizasyon.

f t g m