• RestoraTÜRK

  • "Mimari, insan ile varlık arasındaki ilişkiyi düzenleyen disiplindir."

  • Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder... Turgut Cansever

  • RestoraTÜRK

Copyright 2021 - Custom text here

Mimari Restorasyon Bölümü

MİMARİ RESTORASYON NEDİR?

Mimari Restorasyon tarihsel ve kültürel anlamda değer taşıyan Mimari nesnelerin, bilimsel ve doğru yöntemlerle korunmasını ve onarılmasını sağlayarak geleceğe aktarılmasını sağlayan bir meslek dalıdır. Mimari Restorasyon bölümü öğrencileri programdan mezun olunca her tür yapının bakım ve onarım işlerini yaparlar. Genellikle tarihi yapıların restore edilmesi gündemde olduğu için Mimari Restorasyon bu yönü ile bilinir. Restorasyon ve Konservasyon programının amacı, tabiat ve kültür varlıklarının korunması ve onarımı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.

MİMARİ RESTORASYON BÖLÜMÜ OLAN ÜNİVERSİTELER

Devamını oku...

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR)

Mimari Restorasyon

GENEL BİLGİ

Mimari Restorasyon Programı, lise eğitiminden sonra iki yıllık bir önlisans eğitimidir. Öğrenciler, ilgili meslek lisesi mezunları arasından sınavsız veya genel lise mezunları arasından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) yapılan Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile seçilmektedir. Programa her yıl, 30normal öğretim ve 30 İkinci öğretim olmak üzere toplam 60 öğrenci alınmaktadır. Öğrenciler, dört dönem zorunlu ve dönem zorunlu seçmeli dersleri almak ve başarılı olmak zorundadır. Mezun olabilmek için, 2.00 not ortalamasını sağlamaları gerekmektedir. Ayrıca her öğrenci mezun olabilmesi için, uygun kuruluşların ilgili servislerinde 30 iş günü alanıyla ilgili Staj yapmaları zorunludur.

Web Sitesi: https://afyonmyo.aku.edu.tr/mimari-restorasyon/

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon Meslek Yüksekokulu

Ahmet Necdet Sezer Kampusü, Gazlıgöl Yolu, 03200 AFYONKARAHİSAR

Tel: 0 272 246 33 18

Fax: 0 272 246 33 32

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

f t g m