• RestoraTÜRK

  • "Mimari, insan ile varlık arasındaki ilişkiyi düzenleyen disiplindir."

  • Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder... Turgut Cansever

  • RestoraTÜRK

Copyright 2021 - Custom text here

Hakkımızda

 


RestoraTÜRK, akademik çevrelerin, kurumsal şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının takip ettiği, ziyaretçilerine 200’e yakın bölüm ve kategoride bilgi veren, kendi sektöründe tanınmış, ayda ortalama 35.000 ziyaretyiçe hizmet veren, vizyonu geniş ve her gün biraz daha gelişen bir internet platformudur. Dünyaca bilinen birçok sosyal paylaşım sitesinde grupları olan ve takip edilen, bu yolla da dinamik kalan bir bilgi platformudur.

RestoraTÜRK, fikir olarak 2002 yılında, 2010 Avrupa Kültür Başkentimiz olan İstanbul'da doğmuştur. Kültür mirasını zenginleştirmek, ulusal bir kimlikte uluslararası restorasyon ve konservasyon (koruma ve onarım) dünyasına farklı bir bakış açısı katmak düşüncesiyle, 2008 Nisan ayında fiilen kurulmuştur. RestoraTÜRK'ün amacı, bilgiyi profesyonel, estetik ve kaliteli bir seviyede sunabilmektir.

Sitemiz öncelikli olarak; yapı, mimâri, iç mimâri, restorasyon ve konservasyon, çağdaş tasarım inşâ teknikleri, malzemeler ve her türlü yeniden inşâ edilebilecek fikir, konum, uygulama, proje vb. konuları ile birlikte kültür ve sanat değerlerimize sahip çıkmayı amaçlayan meslek kültürü ve bilgi paylaşım platformudur.

 

Amacımız, kültür ve sanat değerlerimizi yaşatmak, korumak, geliştirmek, bilgilendirmek, benimsetmek ve  tarihî, kültürel varlıkların tahribini ve yok edilmesini önlemektir. “Re-store” düşüncesi bünyesinde yeniden yapılabilecek, tasarlanabilecek, doğru ve uygulanabilir her tür bilgi değerlidir.

 

Okuduğu okulda, yaptığı işte sürekli daha iyi olmaya çalışan, idealist düşünen, ideallerini gerçekleştirmek isteyenlere yol gösterici olmak dileğimizdir.

 

RestoraTÜRK

f t g m